Aktualno

SODELOVANJE NA PODJETNIŠKIH DNEVIH

  Dijaki naše šole  (13 dijakov iz 1., 2. in 4. letnika, obeh izobraževalnih programov) so se pod mentorstvom Klavdije Živko Pal udeležili podjetniških delavnic na Srednji šoli za oblikovanje, kjer...

Delavnica o sovražnem govoru in migracij…

6. 6. 2016 se bodo dijaki in dijakinje 1. letnikov udeležili delavnice o sovražnem govoru in migracijah, ki jo organizira Mirovni inštitut ob podpori Urada Vlade Republike Slovenije. Delavnice trajajo...

6. MEMORIALNI ŠAHOVSKI TURNIR »JOŽETA AN…

V soboto, 21. maja 2016, je na Prometni šoli v Mariboru potekal Memorialni šahovski turnir v spomin na Jožeta Antolinca. Več informacij na povezavi >>

NEPOZABNO DOŽIVETJE NA PROMETNI ŠOLI

Na sončno petkovo popoldne so nas obiskali učenci 9. razredov iz različnih osnovnih šol. Dvodnevno druženje je obsegalo tematske in športne delavnice. V spodbujanju zdravega športnega duha so učenci spoznali...

g. DUŠAN VERŠEC DOBITNIK SREBRNEGA ZNAKA…

Mestna občina Maribor podelila bronasta, srebrna in zlata priznanja AVP MED NAGRAJENCI JE TUDI NAŠ UČITELJ G. DUŠAN VERŠEC >>>>>>> (g. Dušan Veršec - prvi z desne)

13. državno tekmovanje iz logistike

SREČANJE SKUPNOSTI ŠOL ZA LOGISTIKO 2014/2015 V petek, 17. aprila 2015 je na Prometni šoli Maribor potekalo 13. državno tekmovanje iz logistike. Na tej povezavi lahko najdete nekaj utrinkov iz dogodka >>

23. medobčinsko tekmovanje »KAJ VEŠ O PR…

Poročilo koordinatorke ga. Jožice Trlep >>> Tekmovanje je potekalo v četrtek, 9. Aprila 2015 na prometnem poligonu in po mestnih prometnicah v okolici OŠ BORCEV ZA SEVERNO MEJO. Tekmovanje je bilo...

Srečanje slovenskih dijaških domov

          23. in 24.4.2015 bo na Rogli Srečanje slovenskih dijaških domov. Več informacij na tej povezavi >>  

Obisk Evropskega parlamenta v Strasbourgu

V četrtek, 12. oktobra 2017, so se dijaki Srednje prometne šole udeležili študijskega obiska ambasadorjev iz programa Šola Ambasadorka Evropskega parlamenta in vključili v delovanje Evrošole v Evropskem parlamentu v Strasbourgu. Z mladimi vseh držav Evropske unije so spoznavali delovanje Evropskega parlamenta in izmenjavali mnenja o temah evropske prihodnosti, kot so okolje in obnovljivi viri energije, varnost in človeške pravice, pomoč v razvoju, bodočnost Evrope, migracije in integracija ter zaposljivost mladih. Našo šolo so predstavljali trije dijaki Anastazija Mernik, Karmen Kojc in Kristjan Pesjak. Z razpravami so sodelovali v komisiji, ki se je ukvarjala z okoljem in obnovljivimi viri energije ter o ugotovitvah in predlogih mladih Evropejcev poročali na plenarnem zasedanju. Seznanili so se z načinom delovanja parlamentarne demokracije, njenih prednosti in omejitev, spoznali drugače misleče in se družili z mladimi iz vse Evrope. Zasedanje si lahko ogledate tukaj >> .

 

EUparlament2

EUparlament1