Aktualno

SODELOVANJE NA PODJETNIŠKIH DNEVIH

  Dijaki naše šole  (13 dijakov iz 1., 2. in 4. letnika, obeh izobraževalnih programov) so se pod mentorstvom Klavdije Živko Pal udeležili podjetniških delavnic na Srednji šoli za oblikovanje, kjer...

Delavnica o sovražnem govoru in migracij…

6. 6. 2016 se bodo dijaki in dijakinje 1. letnikov udeležili delavnice o sovražnem govoru in migracijah, ki jo organizira Mirovni inštitut ob podpori Urada Vlade Republike Slovenije. Delavnice trajajo...

6. MEMORIALNI ŠAHOVSKI TURNIR »JOŽETA AN…

V soboto, 21. maja 2016, je na Prometni šoli v Mariboru potekal Memorialni šahovski turnir v spomin na Jožeta Antolinca. Več informacij na povezavi >>

NEPOZABNO DOŽIVETJE NA PROMETNI ŠOLI

Na sončno petkovo popoldne so nas obiskali učenci 9. razredov iz različnih osnovnih šol. Dvodnevno druženje je obsegalo tematske in športne delavnice. V spodbujanju zdravega športnega duha so učenci spoznali...

g. DUŠAN VERŠEC DOBITNIK SREBRNEGA ZNAKA…

Mestna občina Maribor podelila bronasta, srebrna in zlata priznanja AVP MED NAGRAJENCI JE TUDI NAŠ UČITELJ G. DUŠAN VERŠEC >>>>>>> (g. Dušan Veršec - prvi z desne)

13. državno tekmovanje iz logistike

SREČANJE SKUPNOSTI ŠOL ZA LOGISTIKO 2014/2015 V petek, 17. aprila 2015 je na Prometni šoli Maribor potekalo 13. državno tekmovanje iz logistike. Na tej povezavi lahko najdete nekaj utrinkov iz dogodka >>

23. medobčinsko tekmovanje »KAJ VEŠ O PR…

Poročilo koordinatorke ga. Jožice Trlep >>> Tekmovanje je potekalo v četrtek, 9. Aprila 2015 na prometnem poligonu in po mestnih prometnicah v okolici OŠ BORCEV ZA SEVERNO MEJO. Tekmovanje je bilo...

Srečanje slovenskih dijaških domov

          23. in 24.4.2015 bo na Rogli Srečanje slovenskih dijaških domov. Več informacij na tej povezavi >>  

150 let železniške proge Maribor – Celovec

razstava

 

V Dravogradu so 31. 5. 2013 praznovali 150 letnico prihoda prvega vlaka na njihovo postajo in s tem so dokončali železniško povezavo med Mariborom in Celovcem. Ob tem jubileju je g. Zmago Kotnik pripravil razstavo, v kateri je želel prikazati zgodovino te proge in kraja. Poseben poudarek je bil namenjen bivšim železničarjem, ki so pomagali to progo soustvarjati. Med razstavnimi eksponati so bili stari pripomočki, ki so se nekoč uporabljali pri delu in seveda stari dokumenti, ki so se še ohranili, in kar nekaj jih je iz pred prejšnjega stoletja.

Seveda vsi železničarji prihajajo iz naše šole, nekoč Železničarske srednje prometne šole, tako je bilo na posebnem mestu omenjeno tudi to, saj je bilo med obiskovalci veliko ljudi, ki so tako ali drugače povezani s šolo.

Zahvaljujoč ravnateljici Mateji Turk je bil poleg slikovnega gradiva na razstavi tudi zbornik, kateri je bil najbolj popularna knjiga na razstavi, ki je kar potovala iz roke v roko.

Takšnih prireditev smo na naši šoli vedno veseli, saj potrjujejo, da smo šola z dolgo tradicijo, ki je že daleč v preteklosti vplivala na razvoj prometnih poti.

Galerija >>