Aktualno

SODELOVANJE NA PODJETNIŠKIH DNEVIH

  Dijaki naše šole  (13 dijakov iz 1., 2. in 4. letnika, obeh izobraževalnih programov) so se pod mentorstvom Klavdije Živko Pal udeležili podjetniških delavnic na Srednji šoli za oblikovanje, kjer...

Delavnica o sovražnem govoru in migracij…

6. 6. 2016 se bodo dijaki in dijakinje 1. letnikov udeležili delavnice o sovražnem govoru in migracijah, ki jo organizira Mirovni inštitut ob podpori Urada Vlade Republike Slovenije. Delavnice trajajo...

6. MEMORIALNI ŠAHOVSKI TURNIR »JOŽETA AN…

V soboto, 21. maja 2016, je na Prometni šoli v Mariboru potekal Memorialni šahovski turnir v spomin na Jožeta Antolinca. Več informacij na povezavi >>

NEPOZABNO DOŽIVETJE NA PROMETNI ŠOLI

Na sončno petkovo popoldne so nas obiskali učenci 9. razredov iz različnih osnovnih šol. Dvodnevno druženje je obsegalo tematske in športne delavnice. V spodbujanju zdravega športnega duha so učenci spoznali...

g. DUŠAN VERŠEC DOBITNIK SREBRNEGA ZNAKA…

Mestna občina Maribor podelila bronasta, srebrna in zlata priznanja AVP MED NAGRAJENCI JE TUDI NAŠ UČITELJ G. DUŠAN VERŠEC >>>>>>> (g. Dušan Veršec - prvi z desne)

13. državno tekmovanje iz logistike

SREČANJE SKUPNOSTI ŠOL ZA LOGISTIKO 2014/2015 V petek, 17. aprila 2015 je na Prometni šoli Maribor potekalo 13. državno tekmovanje iz logistike. Na tej povezavi lahko najdete nekaj utrinkov iz dogodka >>

23. medobčinsko tekmovanje »KAJ VEŠ O PR…

Poročilo koordinatorke ga. Jožice Trlep >>> Tekmovanje je potekalo v četrtek, 9. Aprila 2015 na prometnem poligonu in po mestnih prometnicah v okolici OŠ BORCEV ZA SEVERNO MEJO. Tekmovanje je bilo...

Srečanje slovenskih dijaških domov

          23. in 24.4.2015 bo na Rogli Srečanje slovenskih dijaških domov. Več informacij na tej povezavi >>  

26. september, Evropski dan jezikov

Prireditve ob Evropskem dnevu jezikov imajo na naši šoli že dolgoletno tradicijo. Tega posebnega dneva smo se spomnili tudi letos. Med 22. in 26. septembrom so vsi dijaki naše šole sodelovali v pripravi različnih načinov predstavitve evropskih držav in njihovih kulturnih praznikov. Nekateri razredi so se odločili za pripravo plakata, drugi za poslikavo šolskih tabel ali pripravo različnih predstavitev. Dijaki so raziskovali zgodovino držav in kulturnih praznikov, predstavili so geografsko lego in osnovne značilnosti države, ime države so zapisali v različnih jezikih. Pri pouku tujih jezikov smo se naučili, kako se v znakovnem jeziku pokaže ime države, sodelovali smo v spletnih kvizih, iskali palindrome in najdaljše besede v različnih jezikih.
Na Facebook profilu šole smo pripravili glasovanje za najboljšo predstavitev države (plakat, poslikava table, itd.). Fotografija, ki je zbrala največ "všečkov", je bila fotografija predstavitve Slovenije, ki jo je pripravil 4. b. Zmagovalce je čakala sladka nagrada.

http://www.zrss.si/evropski-dan-jezikov/?lnk=izkusnje2014 

 

Dan jezikov 1a

 

Dan jezikov 4a

Dan jezikov 4b

Dan jezikov 4b1

Dan jezikov madžarska