Pisni preizkus znanja iz Slovenskega jez…

15.01.2018

Pisni preizkus znanja iz Slovenskega jezika

Pisni preizkus znanja, iz Slovenskega jezika bo v torek, 16.01. 2018 ob 8.00 uri v učilnici 4/m. Ustni del izpita bo ob 8.55 uri.

Preberi več ...

Pisni preizkus znanja iz Nemškega jezika…

15.01.2018

Pisni preizkus znanja iz Nemškega jezika

Pisni preizkus znanja, iz Nemškega jezika bo v torek, 16.01. 2018 ob 11.00 uri v učilnici 1/11. Ustni del izpita bo ob 11.50 uri.

Preberi več ...

Vabilo na svečano akademijo ob 60letnici

12.01.2018

Vabilo na svečano akademijo ob 60letnici

                                    

Preberi več ...

Kako preživeti na Finskem 2?

12.12.2017

Kako preživeti na Finskem 2?

7. 12. 2017 je v šolski knjižnici potekal dogodek z naslovom Kako preživeti na Finskem 2. Dijaki, udeleženci letošnje jesenske mobilnosti so predstavili svoje aktivnosti in dosedanje rezultate projekta  Erasmus+,...

Preberi več ...

Svetovni dan spomina na žrtve prometnih …

27.11.2017

Svetovni dan spomina na žrtve prometnih nesreč 2017

  Svetovni dan spomina na žrtve prometnih nesreč smo letos obeležili 19. novembra 2017. V Sloveniji tradicionalno, tokrat enajstič zapored, aktivnosti organizira Zavod Varna pot. Na ta dan se spomnimo vseh...

Preberi več ...

Čajanka ob evropskem dnevu jezikov

24.11.2017

Čajanka ob evropskem dnevu jezikov

Evropski dan jezikov, ki ga praznujemo 26. septembra, je festival jezikovne raznolikosti, dan ko spodbujamo učenje jezikov, dan, ko občudujemo lepoto vseh evropskih jezikov. Letošnji dan jezikov nam je ponudil...

Preberi več ...

150 let železniške proge Maribor – Celovec

razstava

 

V Dravogradu so 31. 5. 2013 praznovali 150 letnico prihoda prvega vlaka na njihovo postajo in s tem so dokončali železniško povezavo med Mariborom in Celovcem. Ob tem jubileju je g. Zmago Kotnik pripravil razstavo, v kateri je želel prikazati zgodovino te proge in kraja. Poseben poudarek je bil namenjen bivšim železničarjem, ki so pomagali to progo soustvarjati. Med razstavnimi eksponati so bili stari pripomočki, ki so se nekoč uporabljali pri delu in seveda stari dokumenti, ki so se še ohranili, in kar nekaj jih je iz pred prejšnjega stoletja.

Seveda vsi železničarji prihajajo iz naše šole, nekoč Železničarske srednje prometne šole, tako je bilo na posebnem mestu omenjeno tudi to, saj je bilo med obiskovalci veliko ljudi, ki so tako ali drugače povezani s šolo.

Zahvaljujoč ravnateljici Mateji Turk je bil poleg slikovnega gradiva na razstavi tudi zbornik, kateri je bil najbolj popularna knjiga na razstavi, ki je kar potovala iz roke v roko.

Takšnih prireditev smo na naši šoli vedno veseli, saj potrjujejo, da smo šola z dolgo tradicijo, ki je že daleč v preteklosti vplivala na razvoj prometnih poti.

Galerija >>