Pisni preizkus znanja iz Slovenskega jez…

15.01.2018

Pisni preizkus znanja iz Slovenskega jezika

Pisni preizkus znanja, iz Slovenskega jezika bo v torek, 16.01. 2018 ob 8.00 uri v učilnici 4/m. Ustni del izpita bo ob 8.55 uri.

Preberi več ...

Pisni preizkus znanja iz Nemškega jezika…

15.01.2018

Pisni preizkus znanja iz Nemškega jezika

Pisni preizkus znanja, iz Nemškega jezika bo v torek, 16.01. 2018 ob 11.00 uri v učilnici 1/11. Ustni del izpita bo ob 11.50 uri.

Preberi več ...

Vabilo na svečano akademijo ob 60letnici

12.01.2018

Vabilo na svečano akademijo ob 60letnici

                                    

Preberi več ...

Kako preživeti na Finskem 2?

12.12.2017

Kako preživeti na Finskem 2?

7. 12. 2017 je v šolski knjižnici potekal dogodek z naslovom Kako preživeti na Finskem 2. Dijaki, udeleženci letošnje jesenske mobilnosti so predstavili svoje aktivnosti in dosedanje rezultate projekta  Erasmus+,...

Preberi več ...

Svetovni dan spomina na žrtve prometnih …

27.11.2017

Svetovni dan spomina na žrtve prometnih nesreč 2017

  Svetovni dan spomina na žrtve prometnih nesreč smo letos obeležili 19. novembra 2017. V Sloveniji tradicionalno, tokrat enajstič zapored, aktivnosti organizira Zavod Varna pot. Na ta dan se spomnimo vseh...

Preberi več ...

Čajanka ob evropskem dnevu jezikov

24.11.2017

Čajanka ob evropskem dnevu jezikov

Evropski dan jezikov, ki ga praznujemo 26. septembra, je festival jezikovne raznolikosti, dan ko spodbujamo učenje jezikov, dan, ko občudujemo lepoto vseh evropskih jezikov. Letošnji dan jezikov nam je ponudil...

Preberi več ...

26. september, Evropski dan jezikov

Prireditve ob Evropskem dnevu jezikov imajo na naši šoli že dolgoletno tradicijo. Tega posebnega dneva smo se spomnili tudi letos. Med 22. in 26. septembrom so vsi dijaki naše šole sodelovali v pripravi različnih načinov predstavitve evropskih držav in njihovih kulturnih praznikov. Nekateri razredi so se odločili za pripravo plakata, drugi za poslikavo šolskih tabel ali pripravo različnih predstavitev. Dijaki so raziskovali zgodovino držav in kulturnih praznikov, predstavili so geografsko lego in osnovne značilnosti države, ime države so zapisali v različnih jezikih. Pri pouku tujih jezikov smo se naučili, kako se v znakovnem jeziku pokaže ime države, sodelovali smo v spletnih kvizih, iskali palindrome in najdaljše besede v različnih jezikih.
Na Facebook profilu šole smo pripravili glasovanje za najboljšo predstavitev države (plakat, poslikava table, itd.). Fotografija, ki je zbrala največ "všečkov", je bila fotografija predstavitve Slovenije, ki jo je pripravil 4. b. Zmagovalce je čakala sladka nagrada.

http://www.zrss.si/evropski-dan-jezikov/?lnk=izkusnje2014 

 

Dan jezikov 1a

 

Dan jezikov 4a

Dan jezikov 4b

Dan jezikov 4b1

Dan jezikov madžarska